Saadikute kronoloogiline nimekiri [fr]

Prantsuse diplomaatiliste esinduste ajalugu Eestis

Alates 1920.a. kuni 1921.a. alguseni esindas Prantsuse Valitsust Balti riikides Vabariigi Kommissar Hr. de SARTIGES, kes määrati kohale ja alustas oma tööd augustis 1920, resideerudes pôhiliselt Riias, kuid vastavalt vajadusele võis viibida ka Tallinnas.

Hr. de Sartiges’i esindajaks Eestis oli hr. G. Eybert, kes töötas Tallinnas konsuli ametikohal oktoobrist 1920 juunini 1921.a.

Praegune periood
- September 2016 - Pr. Claudia DELMAS-SCHERER
- 17 september 2013 - M. Michel RAINERI
- 15. september 2009 - Hr. Frédéric BILLET
- 26. oktoober 2006 - Hr. Daniel LABROSSE
- 7. november 2002 - Pr. Chantal de BOURMONT
- 29. oktoober 1998 - Hr. Jean-Jacques SUBRENAT
- 13. oktoober 1994 - Hr. Jacques FAURE
- 8. oktoober 1991 - Hr. Jacques HUNZINGER

Eestisse, Tallinnasse saadetud erakorraliste ja täievoliliste ministrite nimekiri
perioodil 1920-1935

- 1. märts 1931 Hr. André BRUERE (Hr. BRUERE jäi ametisse kuni 30. maini 1936)
- 1. mai 1929 Hr. Albert BOUDET
- 31. detsember 1925 Hr. Victor JAUNEZ
- 13. juuni 1923 Hr. Louis MATHIEU DE VIENNE
- 5. aprill 1921 Hr. André GILBERT

avaldatud 16/09/2016

ülesse